Historia firmy

Przedsiębiorstwo „Wromak” jest firmą rodzinną pana Kazimierza i Lucyny Maciejewskich. Pan Kazimierz, z zawodu ślusarz, swoje pierwsze akwarium skleił w 1981 roku. Brak zbiorników szklanych  na rynku polskim, spowodował, iż szybko zaczął produkować je masowo i zaopatrywać okoliczne sklepy. W 1983 roku otworzył własne przedsiębiorstwo P.P.H.U – produkcja akwariów i terrariów. Pierwszym lokalem, w którym klejone były akwaria, stało się małe pomieszczenie w piwnicy jednego z wrocławskich domków jednorodzinnych. Z czasem pan Kazimierz zatrudnił pierwszych pracowników, sam natomiast zajął się dystrybucją akwariów na terenie Polski. 

W 1991 roku wybudowany został zakład przy ulicy Rajskiej. Mała hala produkcyjna licząca zaledwie 100 m2, została rozbudowana trzykrotnie do końca 1994 roku. W okresie tym zostały też zakupione pierwsze maszyny do obróbki szkła, a liczba pracowników wzrosła do 20 osób. Wkrótce  też wymyślono nazwę „Wromak” i charakterystyczne logo z paletką. Firma zaczęła też zaopatrywać pierwszych klientów zagranicznych, na początku krajem do którego eksportowano akwaria były Niemcy.

W 1996 roku do męża dołączyła pani Lucyna, która od tej chwili zajmowała się księgowością firmy. 

W 2001 roku została uruchomiona produkcja pierwszych pokryw oświetleniowych. Firma zaczęła być obecna na wystawach zoologicznych Pet Fair w Łodzi, zdobywając kolejnych klientów tak w Polsce, jak i za granicą.  

Kolejna inwestycja to zakup ziemi przy ul. Piołunowej we Wrocławiu i budowa hali o powierzchni 600 m2, do której firma została przeniesiona w połowie 2002 roku. W tym czasie do rodziców dołączył ich syn Przemysław, odpowiedzialny od tego momentu za sprzedaż krajową i zagraniczną. 

W roku 2003 firma została powiększona o nową halę magazynową, a rok później o następną, w której produkowane były akwaria na potrzeby klientów zagranicznych. W międzyczasie zakupiono kolejne maszyny do cięcia i obróbki szkła, zwiększając w ten sposób wydajność produkcji. W 2004 roku Wromak pojawił się na wystawie międzynarodowej Interzoo w Norymberdze, w Niemczech. 

Bardzo szybko grono klientów powiększało się, a firma zaczęła eksportować do większości krajów europejskich. W 2005 roku powstała kolejna hala, do której przeniesiono produkcję pokryw, a powierzchnia produkcyjno magazynowa firmy wzrosła do  ponad 4000 m2. 

Rok 2006 to utworzenie własnej stolarni i rozpoczęcie produkcji szafek. Do końca 2007 roku zaplanowane jest ukończenie budowy kolejnych hal, które zwiększą powierzchnię magazynową o kolejne 2000 m2.

W chwili obecnej marka Wromak jest powszechnie rozpoznawana, a grono naszych klientów stale rośnie, za co serdecznie Państwu dziękujemy.

 
     
 

______________________________________________________________
home
akwaria terraria pokrywy szafki tła akcesoria
o nas produkcja logistyka aktualności kontakt